top of page
Piotr Restecki_fot. J. Pepkowski (1).jpg

PIOTR RESTECKI

Piotr „Restek” Restecki – pochodzący ze świętokrzyskiego charyzmatyczny mistrz gitarowego fingerstyle’u. Odważny i bezkompromisowy artysta, który w swojej twórczości nie boi się eksperymentów, poszukiwania nieodkrytych gitarowych brzmień i łączenia nurtów muzycznych z różnych stron świata.

Koncerty Piotra Resteckiego to prawdziwa muzyczna podróż, od krainy rythm&blues’a, poprzez liryczne ballady, jazzowy feeling, latynowskie szaleństwo, aż po szamański trans.

Na estradzie artysta nie stroni od humoru i ironii, które jego występom dodają uroku i zarazem pikanterii. Bogaty dorobek fonograficzny artysty (4 autorskie płyty) oraz liczne koncerty zagrane nie tylko w Polsce, ale i w Europie czy Chinach to najlepsza wizytówka Piotra Resteckiego.

Artysta, jako jeden z nielicznych polskich gitarzystów może pochwalić się koncertami zagranymi w towarzystwie światowej sławy muzyków takich jak: Tommy Emmanuel, Preston Reed,Jesse Cook Jon Gomm. Finalista programu „Must be the music”, pierwszej edycji telewizyjnego talent show „Mam talent”. Koncertował także w programie telewizyjnym „Kuba Wojewódzki”. Mentor programów telewizyjnych promujących młode talenty („Super dzieciak”) emitowanych w Telewizji Polsat. Gościnnie występuje z rozmaitymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej.

Piotr Restecki jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali gitarowych, a także jurorem największych międzynarodowych festiwali muzyki instrumentalnej. W 2012 roku jako jedyny instrumentalista został laureatem nagrody specjalnej Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie przyznanej przez kompozytora Zygmunta Koniecznego. Autor setek kompozycji na gitarę akustyczną, wykonywanych przez gitarzystów na całym świecie.

Piotr „Restek” Restecki łączy instrumentalną wirtuozerię, estetykę melodii, kompozytorskie ucho, charyzmę i odwagę muzycznego i eksperymentowania, co czyni go scenicznym indywiduum, które usłyszawszy raz – nie sposób zapomnieć.

Piotr Restecki_Fot. Michal Walczak8.jpg

GALERIA

shutterstock_726018280.jpg
skreen 3 kopia.jpg

PŁYTY

VIDEO

bottom of page